Terapia ESWPT

Najnowocześniejsze bezinwazyjne leczenie zapalenia prostaty, rozbijanie zwapnień i złogów gruczołu krokowego oraz leczenie zaburzeń seksualnych ( w tym choroba Peyroni) terapią ESWPT (Electronic Shock Wave Prostatae Therapy) z użyciem aparatu LUBIS-ONE (na razie jedyny w Polsce).
Metoda polega na zastosowaniu selektywnej zogniskowanej od 7 do 10 cm penetracji ultradźwiękowej typu Tornado do prostaty, co powoduje destrukcję związków wapiennych zalegających w przewodach, z których jest utkany gruczoł krokowy oraz obumarcie tylko przerośniętych komórek gruczołu krokowego.
W wyniku tej nowoczesnej terapii poprzez udrożnienie przewodów gruczołu krokowego, służących do wyprowadzania nasienia z woreczków nasiennych oraz substancji, które produkuje sama prostata (taka jest jej podstawowa funkcja) nie tylko dochodzi do udrażniania tych przewodów, lecz jednocześnie likwiduje się przewlekły stan zapalny, ponieważ wiadomo, że podawanie antybiotyków przy zatkanych przewodach będzie mało skuteczne i może doprowadzić do powikłań, a na pewno nie rozwiąże problemów z bezpłodnością. Po zabiegach pacjenci odnotowują znaczną poprawę funkcji seksualnych oraz parametrów ejakulatu i nasienia.
Pacjenci są bardzo zadowoleni z tej terapii, często wcześniej przez długie lata bezskutecznie byli leczeni z powodu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, prostalgii, bezpłodności oraz innych zaburzeń seksualnych.
Zabieg trwa 10 min, nie wymaga znieczulenia, tolerancja zabiegu bardzo dobra, parametry są dobierane indywidualnie, każdemu pacjentowi przed zabiegiem jest wykonywane przezodbytnicze USG gruczołu krokowego oraz urofluometria, w razie potrzeby posiew moczu , badanie nasienia oraz badania hormonalne.
Zazwyczaj terapia wymaga 12—15 zabiegów.

Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze

Jesteśmy dostępni OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8.00-18.00.
Skontaktuj się z nami.

+48 89 753 12 09

 

info@urocentrum.com.pl

 

Święta Lipka 16, 11-440 Reszel